Kataster a mapový portál

Mapový klientKataster

Preklad (translations)

Czech English French German Hungarian Italian Polish Russian Slovak Spanish

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Náhodný výber z galérie

Pamätná kniha

Pamätná kniha

Letecké zábery obce Rochovce 2017

Letecké zábery obce Rochovce z 31.07.2017

Návštevnosť

Návštevnosť:

ON LINE: 2
DNES: 24
TÝŽDEŇ: 969
CELKOM: 432205

Internetová tržnica Farmička.sk

Sviatok

Meniny má Milan, Nestor, Virgil, Milana

Zajtra má meniny Henrieta, Gerhard, Tristan, Desdemona, Eta

Obsah

Vytvorenie 4 pracovných miest v obci v rámci národného projektu „Cesta na trh práce“ Aktivita č.3 z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny v Rožňave na roky 2017/2018.

Typ: ostatné
Obec doposiaľ pri využívaní projektov z Úradu práce sociálnych vecí a rodiny na zamestnávanie uchádzačov o zamestnanie (UoZ) zamestnávala 3 koordinátorky na aktivačné práce. Maximálna dĺžka zamestnania ÚoZ bola na 1 rok. Od mája 2017 sú zamestnaní kosci s krovinorezmi s odbornou spôsobilosťou, ktorí ovládajú aj drobné stavebné práce, ktoré obec využije pri rekonštrukcii obecných budov – Dom smútku, kultúrny dom, obecný úrad.

V rámci národného projektu „Cesta na trh práce“ Aktivita č.3  podľa § 54 ods. 1 písm. a) zákona č.5/2004 Z. z. o službách zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých zákonov znení neskorších predpisov pre subjekty nevykonávajúce hospodársku činnosť Úrad práce sociálnych vecí a rodiny prepláca mzdu vo výške 95 % z celkovej ceny práce a obec dopláca 5 %. 

Obec oznamuje, že Úrad práce sociálnych vecí a rodiny podporuje hlavne projekty na vytváranie pracovných miest pre podnikateľov, ktoré treba využiť a riešiť nezamestnanosť v regióne. Netreba riešenie nezamestnanosti nechať len na samosprávu – obce a mestá, ale vytvárať pracovné miesta v odvetviach, ktoré sú pre región potrebné – poľnohospodárstvo, lesníctvo, doprava a cesty, ľahký a ťažký priemysel podľa možnosti. Nie je možné, aby sa aktivačné práce považovali za práce do dôchodku, lebo iná možnosť v regióne nie je.         


Vytvorené: 25. 6. 2017
Posledná aktualizácia: 10. 8. 2017 23:02
Autor: obec Rochovce